Controller :: getTranslationsAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "bazinga.jstranslation.controller:getTranslationsAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.client" |
| _format | "js" |
| _route | "bazinga_jstranslation_js" |
| _route_params | [ "domain" => "wellcommerce" "_format" => "js" ] |
| _stopwatch_token | "442ed0" |
| domain | "wellcommerce" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "pl-PL,pl;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7,de;q=0.6" |
| content-length | "" |
| content-type | "" |
| cookie | "WELLSESSID_stage=rja6mvdkea5sivpq03jctf1eqs" |
| host | "api.stage.nitropolska.pl" |
| priority | "u=1" |
| referer | "https://api.stage.nitropolska.pl/admin/user/login" |
| sec-ch-ua | ""Google Chrome";v="143", "Chromium";v="143", "Not A(Brand";v="24"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "script" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/143.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "public" |
| content-type | "application/javascript" |
| date | "Thu, 26 Feb 2026 14:10:08 GMT" |
| etag | ""3ffa9ec816192046842559ba61799a86"" |
| expires | "Fri, 27 Feb 2026 14:10:08 GMT" |
| x-debug-token | "acfc5a" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| WELLSESSID_stage | "rja6mvdkea5sivpq03jctf1eqs" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Thu, 26 Feb 26 15:10:07 +0100" |
| Last used | "Thu, 26 Feb 26 15:10:07 +0100" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _currency | "PLN" |
| admin/shop/id | 2 |
| client/shop/id | 2 |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "stage" |
| APP_SECRET | "b258b1d3933558f9f7a20105ab9a75ff" |
| APP_VERSION | "1.0.0" |
| DATABASE_URL | "mysql://upadmin:AVNS_pnPs51plVk1f6pbBf9w@unisport-czaoocizmapm.db.upclouddatabases.com:11550/stage?serverVersion=8.0" |
| DATABASE_VERSION | "8.0.21" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET | "" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY | "" |
| MAILER_URL | "null://localhost" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "redis://localhost:6379/messages_stage" |
| PHP_BIN_PATH | "php" |
| POLKA_API_TOKEN | "12V9Z8785Z7478P0T6GD80T3786P41" |
| POLKA_API_URL | "http://185.54.186.197:8083/" |
| REDIS_HOST | "localhost" |
| REDIS_PORT | "6379" |
| SEARCH_ADAPTER | "elasticsearch" |
| SENTRY_DSN | "" |
| WKHTMLTOIMAGE_PATH | "/usr/local/bin/wkhtmltoimage" |
| WKHTMLTOPDF_PATH | "/usr/local/bin/wkhtmltopdf" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/domains/api.stage.mmtsklep.pl/current/public" |
| DOCUMENT_URI | "/index.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/var/www" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "pl-PL,pl;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7,de;q=0.6" |
| HTTP_COOKIE | "WELLSESSID_stage=rja6mvdkea5sivpq03jctf1eqs" |
| HTTP_HOST | "api.stage.nitropolska.pl" |
| HTTP_PRIORITY | "u=1" |
| HTTP_REFERER | "https://api.stage.nitropolska.pl/admin/user/login" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Google Chrome";v="143", "Chromium";v="143", "Not A(Brand";v="24"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "script" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/143.0.0.0 Safari/537.36" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "31.135.199.151" |
| REMOTE_PORT | "6205" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1772115008 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1772115008.618 |
| REQUEST_URI | "/translations/wellcommerce" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/domains/api.stage.mmtsklep.pl/current/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "185.70.196.41" |
| SERVER_NAME | "api.stage.nitropolska.pl" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/2.0" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.18.0" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_VERSION,APP_SECRET,MAILER_URL,GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET,WKHTMLTOPDF_PATH,WKHTMLTOIMAGE_PATH,SEARCH_ADAPTER,PHP_BIN_PATH,SENTRY_DSN,POLKA_API_URL,POLKA_API_TOKEN,APP_ENV,APP_DEBUG,DATABASE_URL,DATABASE_VERSION,REDIS_HOST,REDIS_PORT,MESSENGER_TRANSPORT_DSN" |
| USER | "www-data" |